Fruits & Vegetables of Ukraine-2018

 П'ятнадцята міжнародна конференція
«Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт»

4-6 грудня 2018 р.

м. Київ, Міжнародний виставковий центр

Броварський пр-т., 15

Поточний плодоовочевий сезон характеризується неоднозначною ситуацією та значними змінами – як негативними, так і позитивними. Деяких виробників підвела погода, а деяких – невірно обрана стратегія. При цьому все більш сильний вплив на ціни на плодоовочеву продукцію здійснює експорт або його відсутність.

Так, виробникам яблук вдалося підвищити врожайність за рахунок сприятливих погодних умов та збільшити валовий збір. Однак саме перевиробництво у підсумку спровокувало таке значне падіння цін. Аналогічна ситуація у головного конкурента на зовнішньому ринку – Польщі. Проте, якщо польські садівники потроху стабілізують ситуацію за рахунок експорту, то українські – поки що тільки на старті експортного шляху. Чи зможе це позитивно вплинути на стан цін? Питання поки що лишається відкритим.

Протилежна ситуація складається в сегменті цибулі. Через погані погодні умови виробництво цибулі дещо знизилося, а в сегменті продукції високої якості очікується дефіцит. Ті обсяги високоякісної продукції, що фермерам вдалося зібрати, закладені на довготривале зберігання та чекають на сприятливу ситуацію на зовнішньому ринку для початку експорту. Цим пояснюється зростання цін на цибулю вже зараз, та саме ці фактори можуть обумовити ще більш високі ціни в кінці сезону.

Своєрідна ситуація складається і з картоплею. За гострої нестачі картоплі в ЄС та утриманні високого рівня виробництва українськими виробниками, фермерам не вдається експортувати продукцію через невідповідність фітосанітарним вимогам покупців на цьому ринку. Саме це питання є ключовою перепоною на шляху до освоєння цієї ніші.

Українським ягодам також довелося здолати чимало бар’єрів для виходу на зовнішній ринок, проте вже в поточному році ця продукція приносить позитивний фінансовий результат виробникам. Так, лохина є одночасно «локомотивом» ягідного сектору на внутрішньому ринку та рідкісним прикладом вдало побудованої системи експорту.

Чи вдасться виробникам плодоовочевої продукції налагодити свій збут та завершити сезон з мінімальними негативними наслідками? Це, а також багато інших питань плодоовочевого бізнесу будуть обговорюватися на прес-конференції «Овочі та фрукти України-2018», яка відбудеться з 13:55 до 15:00 4 грудня в рамках однойменної конференції у м. Київ.

 

Експертний склад учасників прес-конференції:

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного центру ФАО

Федір Рибалко, керівник УПОА (Української плодоовочевої асоціації)

Ганна Морозова, завідувач сектором підтримки експорту аграрної продукції Міністерства аграрної політики та продовольства України

Ярослав Казмірський, менеджер з розвитку плодоовочевого ланцюга, UHBDP

 

Попередня акредитація для участі в прес-конференції є обов’язковою і може бути проведена через заповнену форму акредитації або за телефоном +380 96 4337857 (Олександра Манько, маркетолог проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти")

 

Чекаємо на Вас!