Агроновости RSS

26 июля 2021, 13:45 АПК-Информ: овощи & фрукты

МЗС України вивело на ринок Малайзії вітчизняний бренд органічної лохини

Міністерство закордонних справ України допомогло українській компанії Family Garden укласти контракт на постачання 5 тонн органічної лохини на ринок Малайзії.

Весь процес від заявки компанії на сайті МЗС до фізичної поставки першої партії ягід зайняв півроку, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 

Він розповів, що вже невдовзі після звернення до міністерства компанія була включена до Ради експортерів та інвесторів при МЗС.  Українські дипломатичні місії отримали запит на пошук партнерів. За місяць компанія почали тісно працювати з дипломатами посольства України в Малайзії.

«Дипломати допомогли з усім: від аналізу ринку до перевірки доброчесності потенційних партнерів. В квітні 2021 організували онлайн-переговори з потенційними покупцями, і невдовзі компанія підписала контракт на постачання перших 5 тонн ягід», – розповів він.

Міністр повідомив, що перші дві партії у понад тонну органічної лохини вже прибули до Малайзії, і до вересня вони відправлятимуться щотижня. 

«Українська лохина полетіла в Малайзію, а з Малайзії в Україну полетіли гроші. Які перетворюються на зарплати співробітників компанії і податки в бюджет України. Експорт робить Україну економічно сильнішою, а українців заможнішими. Тому МЗС постійно створює нові можливості для експортерів, зокрема і малого та середнього бізнесу», – зазначив Дмитро Кулеба. 

Посол України в Малайзії Олександр Нечитайло додав, що високі стандарти місцевого споживача та широка географія експортерів роблять українську органічну лохину надзвичайно конкурентною. За його словами, вихід Family Garden - це якісно новий масштаб та рівень представлення: ягода під українським брендом поступила на склад дистрибьютора, очікується розповсюдження через провідні торгові мережі Малайзії.

Іван Гречківський, генеральний директор компанії Family Garden висловив вдячність дипломатам МЗС: «Надзвичайно задоволені співпрацею з українськими дипломатами. Ми просто заповнили анкету на сайті РЕІ, і нас відразу зв'язали з посольством України в Малайзії. Українські дипломати знайшли контрагентів, допомогли з організацією зустрічі, постійно цікавилися ходом перемовин, допомагали на всіх етапах. Вже маємо контракт на перші 5 тонн органічної лохини, сподіваємося у наступному році збільшити обсяги.  Ми отримали першокласний сервіс “під ключ” – це саме те, що сьогодні потрібно українським виробникам для розвитку експорту на світові ринки».   

Довідково:  Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – майданчик, на якому МЗС акумулює інформацію про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу, а також сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном.

ТОВ "Фемілі Гарден" вирощує органічну лохину на 155 га в с. Катюжанка, Вишгородського району Київської області. Майже вся ягода експортується до країн ЄС, Близького сходу та Азії.

Обсудить в форуме